III Memoriał im. Jerzego Szymczyka

Fundacja „PRO UNIVERSITATIS” wraz z AZS UP Kraków organizuje III Memoriał im. Jerzego Szymczyka w dn. 06.11.2022 r.

Po dwóch latach powracamy do turnieju piłki siatkowej kobiet i mężczyzn, który poza sportową rywalizacją i promocją sportu akademickiego ma na celu uczcić pamięć wybitnego sportowca, jakim był pracownik Jerzy Szymczyk, wielokrotny reprezentant Polski, Olimpijczyk z Meksyku 1968 r. Jerzy Szymczyk w latach 1961–1970 rozegrał 123 mecze w reprezentacji Polski. Poza karierą reprezentacyjną, był zawodnikiem AZS AWF Warszawa oraz Hutnika Kraków, z którymi wielokrotnie zdobywał tytuły mistrza i wice mistrza kraju.
Po zakończeniu kariery zawodniczej był trenerem m.in. Hutnika Kraków i Wawelu Kraków. Osiągał także sukcesy jako trener sekcji żeńskiej KU AZS UP Kraków, zdobywając tytuły Akademickiego Mistrza Polski oraz pięciokrotnie tytuł Akademickiego Mistrza Krakowa.

Turniej odbędzie się 06.11 (niedziela) na hali Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, a udział wezmą drużyny z: AZS UEK, AZS CMUJ, AZS UJ, AZS PK, AZS AGH, AZS UP, AZS AWF oraz AZS UR.

Wydarzenie objęte honorowym patronatem AZS Kraków i Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Turniej uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach konkursu „Społeczna odpowiedzialność nauki”.

Serdecznie zapraszamy do oglądania rozgrywek i kibicowania już w najbliższą niedziele od godz. 9:00!