Poszukiwania, dokumentacja, programy prac konserwatorskich nagrobków ministrów II RP w województwie małopolskim.

Poszukiwania, dokumentacja, programy prac konserwatorskich nagrobków ministrów II RP w województwie małopolskim” to projekt mający na celu godne upamiętnienie zmarłych ministrów II Rzeczypospolitej pochowanych na terenie województwa małopolskiego. Były to postacie wyjątkowo zasłużone dla Państwa Polskiego, które odegrały bardzo ważną rolę w odbudowie państwowości po odzyskaniu niepodległości. Projekt realizowany w ramach zadania publicznego przez Fundację Uniwersytetu Pedagogicznego Pro Universitatis we współpracy z Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń UP finansowany jest ze środków budżetu państwa- Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.